Kadıköy Hasanpaşa Sokak Pilavı

İsterseniz internet sitemizden ya da iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak bizlere toptan pilav siparişini anında verebilirsiniz. Vereceğiniz toplu pilav siparişlerinde sipariş oranı minimum 10 kilo ve üzeridir. İmalat ve serviste kullandığımız bütün malzemeler özenle seçilmiş ve birinci kalitedir.

Size Ulaşalım

Tomat Leaf
Lemon 1
Sokak Pilavı Hakkında

Kadıköy Hasanpaşa Sokak Pilavı Hakkında

Sokak pilavı, vazgeçilmez bir yiyecektir. Firmamız, büyük çaplı tencerelerde pilav yaparak davet alanlarına getirir. Pilavlarımız, kaliteli malzemeler kullanılarak yapılır ve davetlilerinizin beğenisini kazanacaktır. Fiyat teklifi almak için bizimle her an iletişime geçebilirsiniz. Fiyat teklifi hazırlanırken davette katılacak kişi sayısı önemlidir ve bu sayı bilindiğinde hizmetimiz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sokak pilavı yapılırken etin pişmesi de önemlidir. Tavuk eti daha kolay pişer ancak hem beyaz et hem de kırmızı etin boyutları piştiğinde küçülür. Bu nedenle malzeme miktarının iyi belirlenmesi gerekir. Pilav için kullanılan pirincin kaliteli olması da önemlidir. Düşük kaliteli bir pirinç seçilirse pilavın lezzeti ve görünümü etkilenebilir. Firmamız, sizden istenen malzemeleri eksiksiz bir şekilde temin ettiğinizde belirtilen saatte pilavınızı hazırlayarak teslim eder. Sokak pilavı içine şehriye konulabilir ancak bu tercih size aittir. Firmamız, sokak pilavının yanında ikram edilecek diğer yiyecekleri de hazırlar ve davet alanına getirir. Pilavın yanında ikram edilecek yiyecekler arasında köfte, tavuk ve salata da bulunabilir.

 

Toplu pilav siparişi verirken dikkat etmeniz gerekenler;

  1. Pilav türünü seçin: Öncelikle, toplu pilav siparişi verirken, hangi tür pilav istediğinizi belirtmelisiniz. Örneğin, beyaz pilav, tahıl pilavı, bulgur pilavı gibi farklı seçenekler vardır. Hangi türü seçtiğiniz size kalmıştır, ancak dikkat etmeniz gereken şey, menüde yer alan diğer yemeklerle uyumlu bir pilav seçiminin yapılmasıdır.
  2. Özel taleplerinizi belirtin: Eğer toplu pilav siparişinizin pişirilme şekline, tuz miktarına veya benzeri bir şeye dikkat etmeniz gerekiyorsa, bu talebinizi mutfakta hazırlanırken dikkate alınması için siparişinizi verirken belirtmelisiniz.
  3. İstenen miktarı belirtin: Toplu pilav siparişi verirken, ne kadar pilav istediğinizi belirtmelisiniz. Örneğin, “50 porsiyon pilav” ya da “100 porsiyon pilav” gibi. Bu, size doğru miktarda pilav verilmesini sağlar.
  4. Özel isteklerinizi belirtin: Eğer toplu pilav siparişinizin bazı özel malzemelerle (örneğin, nohutlu, kavurmalı gibi) hazırlanmasını istiyorsanız, bu talebinizi de mutfakta hazırlanırken dikkate alınması için verirken belirtmelisiniz.
  5. Ödeme şeklini belirtin: Toplu pilav siparişi verirken, ödeme şeklinizi de belirtmelisiniz. Örneğin, nakit, kredi kartı veya havale ile ödeme yapabileceğinizi belirtmelisiniz.
  6. Teslimat detaylarını belirtin: Toplu pilav siparişi verirken, teslimat detaylarını da belirtmelisiniz. Örneğin, ne zaman istediğinizi, nerede teslim edileceğini ve teslimatı nasıl yapılacağını belirtmelisiniz.
  7.  

Eğer bu harika lezzetin sofralarınızda ki yerini almasını, veya düğünkına, sünnet ve mevlüt gibi özel günlerinizde bulunmasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek, bu lezzetten faydalanabilirsiniz.

Sokak Pilavi 1
Sokak Pilavi 4
Sokak Pilavi 2
Sokak Pilavi 3

Pilavın Tarihçesi

Türk kültüründe pilav, yüzyıllar boyunca insanların vazgeçilmez bir yiyeceği olmuştur. Pilav, Eski Türkler’den beri Türk kültüründe yer almaktadır. Eski Türkler, tarım ve hayvancılıkla uğraşan bir toplumdu ve bu nedenle de pilav, onlar için önemli bir yiyecekti.

Tarihte ilk olarak Türkler tarafından yapılan pilav, “şeş” olarak adlandırılırdı. Şeş, bir tür pirinç pilavıydı ve genellikle et veya tavukla birlikte tüketilirdi. Zamanla, Türkler tarafından yapılan pilavların sayısı ve çeşitliliği artmış ve bugün Türk mutfağında birçok farklı pilav türü bulunmaktadır.

 

Türkler, pilavı yaparken genellikle pirinç kullanırlardı. Ancak zamanla, buğday, arpa ve mısır gibi diğer tahıllar da pilav yapımında kullanılmaya başlanmıştır. Bugün, Türk mutfağında pilav yapımında pek çok farklı tahıl kullanılmaktadır.

 

Pilav, Türk kültüründe özel günlerde ve kutlamalarda da tüketilen bir yiyecektir. Örneğin, sünnet törenlerinde sünnet pilavı, düğünlerde ise düğün pilavı tüketilmektedir. Ayrıca, bayramlarda da pilav tüketilen önemli bir yiyecektir.

 

Tarih boyunca, pilav Türk kültüründe önemli bir yere sahip olmuş ve hala da bu önemi korumaktadır. Pilav, Türk mutfağının vazgeçilmez bir parçasıdır ve Türkler tarafından sevilerek tüketilmektedir. Pilavın yanında yanında genellikle et, tavuk veya sebze tüketilmektedir ve yanında genellikle salata ile birlikte servis edilir.

Özenle Hazırlıyoruz

Lezzetli Menülerimiz

Kadıköy Hasanpaşa Sokak Pilavı, Kadıköy Hasanpaşa ve çevresindeki tüm etkinlikleriniz toplu düğün pilavını sizler için özenle hazırlıyoruz. Nefis tereyağlı pilavlarımızla beklentileri fazlasıyla karşılıyoruz.

Sadepilav

Sade Pilav

Sade tereyağlı pilav, kornişon turşu, salata ve biberiye turşusu ile birlikte servis edilir.

Nohutlu Pilav

Nohutlu Pilav

Nohutlu tereyağlı pilav, kornişon turşu, salata ve biberiye turşusu ile birlikte servis edilir.

Tavuklu Pilav

Tavuklu Pilav

Tavuklu tereyağlı pilav, kornişon turşu, salata ve biberiye turşusu ile birlikte servis edilir.

Salatali Pilav

Salatalı Pilav

Salatalı tereyağlı pilav, kornişon turşu, salata ve biberiye turşusu ile birlikte servis edilir.

Fasulyeli Pilav

Fasulyeli Pilav

Fasulyeli tereyağlı pilav, kornişon turşu, salata ve biberiye turşusu ile birlikte servis edilir.

Cigerli Pilav

Ciğerli Pilav

Ciğerli tereyağlı pilav, kornişon turşu, salata ve biberiye turşusu ile birlikte servis edilir.

Pilav Gorsel

Kavurmalı Pilav

Kavurmalı tereyağlı pilav, kornişon turşu, salata ve biberiye turşusu ile birlikte servis edilir.

Lemon
Tomat 2
Tüm Organizasyonlarınızda

Konseptlerimiz

Toptan Pilav Hizmetlerinden Açılışlarınızda, İş toplantıları ve bayi yemeklerinizde, Seminerler, Parti ve Organizasyonlarınızda, Bahar ve yaz aylarında düzenleyeceğiniz bahçe partilerinizde, Düğün nişan gibi özel günlerinizde, Tüm etkinliklerinizde, Özel veya okul gezilerinde , Doğum günü ve sünnet partilerinde, Pilav günü etkinliklerinizde organize bir şekilde hizmet veren ekibimiz sayesinde rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Bize Hemen Ulaşın

Dilerseniz bizi arayabilir ya da aşağıdaki google maps butonu ile ulaşabilirsiniz.

Tomat Leaf